Роздуми про терапію

Як проходить сесія сімейної терапії.

Блог психолога
Як проходить сесія сімейної терапії.

Сьогодні спробую написати про це.
На відміну від парної терапії, сімейна найчастіше це для дітей, і про дітей.
Колись, проводячи окремі зустрічі з дітьми і їх батьками, я звернула увагу на таку тенденцію : "... у нашої дитини проблеми, поспілкуйтесь з нею, пограйтесь, можливо вам вона довіриться більше, і ви зрозумієте звідки у неї проблема...."
Розумієте? Часто батьки дійсно не можуть зрозуміти і почути свою дитину, незалежно від того, їй 3 роки чи 13. І тоді психолог опиняється в позиції посередника - перекладача між батьками і їхніми дітьми....
Так, психолог дійсно може зрозуміти вашу дитину, те, що з нею відбувається, і це дуже важливо, але є щось, насправді важливіше.
Важливо щоб своїх дітей розуміли самі батьки. Розуміли, відчували, і могли спілкуватись з власними дітьми.
Ось для чого варто прийти на сімейні зустрічі.
Саме тому я почала працювати з дитячими проблемами у форматі сімейної терапії, коли на зустрічах разом присутні і батьки і діти. Коли я разом з батьками слухаю дитину, спостерігаю за нею, задаю питання усім, і кожен може поділитись своїм баченням проблеми. Адже навіть чотирирічна дитина може розповісти чому саме вона не хоче ходити в садок, головне її почути, відчути....
Те саме відбувається і у зворотньому напрямку, діти починають чути і розуміти своїх батьків.
На сімейних зустрічах є багато шансів зформувати атмосферу безпеки, довіри і відкритості між усіма членами сім'ї. І саме така, спокійна, здорова і безпечна атмосфера допоможе дітками позбавитись невротичних реакцій та розладів поведінки, а можливо і не лише діткам.))
То ж, якщо ви відчуваєте, що вам важливо встановити теплий і довірливий діалог з вашою дитиною, зрозуміти її проблеми, допогти їй, приходьте, я готова вам допомогти.
Made on
Tilda